- Szczegóły
Coraz więcej firm i organizacji zdaje sobie sprawę z wartości i znaczenia dostosowania się do ESG. Pozwala im to poprawić rozpoznawalność, wzmocnić relacje z klientami i interesariuszami oraz stworzyć silną markę.
ESG zapewnia również kilka rozwiązań, które mogą lepiej zmienić świat.
Takie programy są wyjątkowe, mają szeroki zakres i skalę, a także oferują wiele korzyści firmom oraz członkom lokalnych społeczności.
ESG nie jest jednak usłane różami, ponieważ ma swoje wady.
Poniżej podsumowanie plusów i minusów.
ESG Plusy.
👉Wartość dodana: dobrze przemyślana strategia ESG może zapewnić organizacjom ogromną wartość, dodatkowe nagrody i rentowność. Wielu inwestorów ceni dziś spółki realizujące cele ESG i inwestuje w produkty z tym powiązane.
👉Relacje z klientami: Właściwe ramy ESG poprawiają relacje z klientami i promują Twoją firmę w pozytywnym świetle. Obecnie konsumenci poważnie podchodzą do współpracy z firmami wdrażającymi ESG.
👉Przyczynia się do wzrostu: Firmy stosujące solidne podejście do zagadnień ESG ułatwiają wchodzenie na nowe rynki i rozszerzanie swojej działalności.
👉Redukcja kosztów: Firmy, które przechodzą na bardziej zrównoważone metody produkcji, są zwykle bardziej wydajne i obniżają koszty, co pomaga także zmniejszyć ślad węglowy firmy.
👉Większe zaangażowanie pracowników: Firmy wyznające silne wartości ESG przyciągają lepsze talenty i dłużej zatrzymują pracowników. Budzi także poczucie dumy wśród pracowników.
👉Lepsze zarządzanie ryzykiem: biorąc pod uwagę czynniki środowiskowe i społeczne, przedsiębiorstwa mogą wcześnie zidentyfikować potencjalne ryzyko i podjąć działania w celu jego złagodzenia.
Wady ESG.
👉Greenwashing: Konsumenci obawiają się, że niektóre firmy reklamują się jako odpowiedzialne za ESG, ale nie mają nic wspólnego z poprawą stanu środowiska. Są to po prostu chwyty PR mające na celu przyciągnięcie pozytywnej uwagi poprzez „greenwashing”.
👉Reakcja: będzie to miało katastrofalny wpływ na ich zwolenników i relacje z nimi, a nawet może wywołać reakcję przeciwko takim organizacjom.
👉Kosztowne: wdrażanie i utrzymywanie celów i praktyk ESG kosztuje pieniądze, czas i zasoby. Może to mieć wpływ nie tylko na marżę, ale firmy mają również ograniczone zasoby, które mogą przeznaczyć na praktyki ESG.
👉Wyniki finansowe: niektórzy ekonomiści uważają, że filantropia i ESG mogą niekorzystnie wpłynąć na wyniki finansowe firmy, ponieważ firmy powinny przede wszystkim skupiać się na swoich interesach i celach finansowych.
Ocenia się, że w przypadku przedsiębiorstw zalety strategii ESG powinny przeważać nad wadami.
Zapewniać korzyści w postaci długoterminowego wzrostu, silniejszej marki korporacyjnej i wielu innych.
Ponadto firmy stosujące silne praktyki ESG są bardziej odporne w trudnych czasach i borykają się z mniejszą liczbą problemów.
Ale nikt nie ma pewności, że właśnie tak się stanie w przyszłości.
- Szczegóły
Środowisko i klimat muszą być w pełni chronione. Można to osiągnąć tylko wtedy, gdy otworzymy się na zrównoważone życie.
Czytaj więcej- Szczegóły
Zapraszamy do obejrzenia panelu dyskusyjnego, w którym eksperci z różnych branż dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat zrównoważonej transformacji opakowań.
W filmie poruszamy kluczowe tematy, takie jak:
✅ Recykling opakowań – jak poprawić efektywność procesów i zmniejszyć ilość odpadów.
✅ Ślad węglowy w przemyśle spożywczym – rola opakowań w ograniczaniu emisji.
✅ Zastosowanie eko-opakowań – innowacje, które zmieniają rynek.
✅ Oszczędności i korzyści związane z eko-opakowaniami – jak inwestycje w zrównoważone rozwiązania mogą przynieść długoterminowe zyski.
Gośćmi programu Food & Pack są:
🌍 Patryk Kaczyński, dyrektor zarządzający, SIG Group
🌍 Krzysztof Starzyk, ekspert w zakresie raportowania i zarządzania emisji gazów cieplarnianych
🌍 Lukasz Sosnowski, prezes Fundacja ProKarton
Link do panelu
- Szczegóły
Zmiany klimatyczne dotykają wszystkich na naszej planecie, dlatego ważne jest, aby znać całą terminologię, która ją otacza.
Czytaj więcej- Szczegóły
Branża budowlana głównie zajmuję się węglem operacyjnym, a co z ukrytymi emisjami CO2 związanymi z pozyskiwaniem, produkcją i wykorzystywaniem materiałów - tzw, „ucieleśnionym", wcielonym węglem”?
Czytaj więcej- Szczegóły
LinkedIn to największa baza profesjonalistów i z roku na rok zyskuje na popularności, szczególnie wśród ludzi biznesu.
Czytaj więcej