Obliczanie śladu węglowego

Dwutlenek węgla i gazy cieplarniane (GHG) szybko stają się integralną częścią sprawozdawczości przedsiębiorstw i wymogów operacyjnych. Nasze doświadczenie w zakresie zmian klimatycznych i audytu węglowego może pomóc Twojej firmie reagować na zmiany w polityce rządu i przygotować Cię do gospodarki niskowęglowej.

Co to jest ślad węglowy?

Ślad węglowy to obliczenie całkowitej emisji gazów cieplarnianych spowodowanej bezpośrednio i pośrednio przez Państwa organizację lub firmę. Zazwyczaj jest on obliczany i raportowany w okresie 12 miesięcy.
Pomiar i raportowanie emisji dwutlenku węgla jest dla wielu osób zniechęcającym i skomplikowanym procesem. Wymaga on odpowiednich umiejętności, wiedzy i czasu, a to wszystko wiąże się ze znacznymi kosztami, jeśli jest pozyskiwane wewnętrznie. Ponadto, interpretacja danych biznesowych i zastosowanie właściwych współczynników emisji w celu obliczenia śladu węglowego wymaga dogłębnego zrozumienia rachunkowości śladu węglowego, Protokołu w sprawie emisji gazów cieplarnianych(GHG Protocol), ISO 14064-1 lub innego standardu raportowania emisji dwutlenku węgla.
Ostatecznie tworzymy raport, który może być wykorzystany do współpracy z odpowiednimi interesariuszami.

Jesteśmy przekonani, że zrozumienie śladu węglowego jest pierwszym krokiem na drodze do zrównoważonego rozwoju. Twój ślad węglowy jest punktem wyjścia dla planu redukcji emisji, który z kolei prowadzi do obniżenia kosztów.

Pomiar śladu węglowego jest ważnym pierwszym krokiem w rozpoczęciu strategii niskoemisyjnej. Działa on jako punkt odniesienia lub miernik, na podstawie którego można zmierzyć sukces inicjatyw związanych z redukcją emisji dwutlenku węgla i energii. W obliczu zbliżającego się podatku węglowego, presji przetargowej i rosnących wymogów przetargowych, kwantyfikacja śladu węglowego jest koniecznością dla postępowych organizacji.

W oparciu o naszą wiedzę na temat Państwa śladu węglowego jesteśmy również w stanie świadczyć usługi w zakresie pomocy w spełnianiu dobrowolnych i/lub regulacyjnych wymogów sprawozdawczych.

KS Doradztwo Biznesowe Krzysztof Starzyk posiada narzędzia i doświadczenie, aby pomóc Ci w tworzeniu i raportowaniu śladu węglowego Twojej firmy. Zadzwoń do nas pod numer +48 602491352 lub napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.